Jak promować sklep EKO w Internecie?

Sklep online z produktami EKO – na jakie formy promocji w Internecie warto postawić?

Dzisiaj świat Internetu jest tak rozbudowany, że wszystko można w nim znaleźć. Dlatego, aby zyskać popularność i nowych klientów trzeba pamiętać o odpowiedniej promocji sklepu internetowego. Bez tego nie możesz liczyć na wysokie zyski. Tak samo jest w przypadku sklepów online z produktami EKO. Kiedyś może były one mniej popularne, jednak teraz wiele osób chce wprowadzić zdrowy styl życia do codziennej rutyny.

W tym artykule dowiesz się, na jakie formy promocji sklepu online z produktami EKO warto postawić. Zobacz, co będzie kluczem do sukcesu. 

Social media – najważniejszy punkt w promowaniu działalności 

Jeśli założyć sklep internetowy, to nie spodziewaj się od razu ogromnych zysków i wielu klientów. To przychodzi dopiero z czasem, ale żeby to nastąpiło, musisz zapewnić swojej działalności odpowiednią promocję. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest utworzenie profili w social mediach. Jak to zrobić i o czym pamiętać, jeśli prowadzisz sklep z EKO produktami?

Facebook – najczęściej wybierane źródło promocji 

W dzisiejszych czasach prawie każdy ma Facebooka, dlatego też stanowi najczęstsze źródło promocji danej firmy. Jeśli prowadzisz EKO sklep, to musisz pamiętać, aby tworzyć ciekawe i zachęcające posty. 

Jest wiele rodzajów postów na FB, dlatego możesz wybrać odpowiedni dla siebie. Jeśli mamy Ci któryś zaproponować, to na pewno post ze zdjęciem. Dzięki temu pokażesz swój produkt, a dzięki ciekawej grafice zainteresujesz nie tylko fanów swojej strony, ale także i nowych użytkowników. Przykładem takiej witryny jest https://ekochatka.pl, która promuje się właśnie na Facebooku. W treści ich postów znajdują się krótkie opisy produktów, a zdjęcie asortymentu połączone jest z zieloną grafiką (liśćmi), które nawiązują do ekologii. 

W przypadku EKO sklepu dobrym rozwiązaniem będzie także post z galerią zdjęć. Dzięki niej możesz do każdej fotografii z produktem dodać osobny opis, a dodatkowo link, który przekieruje na stronę z asortymentem. Taka opcja daje większe możliwości promocji. 

Sklep EKO - promocja na Facebooku
Jeden z postów z treścią i ciekawą grafiką. Źródło: Oficjalny fanpage EkoChatka na Facebooku.  

Instagram – prosta forma promocji 

Jeśli chcesz w szybki i prosty sposób promować swój sklep, załóż konto na Instagramie. W tym przypadku najważniejsze są atrakcyjne zdjęcia. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo z produktami ekologicznymi to postaw na kolor zielony i wszystkie elementy, które wiążą się ze zdrową żywnością. 

Twórz nie tylko posty, ale i relacje, które są bardzo skuteczne i często przeglądane przez użytkowników. Możesz także wyróżnić najważniejsze relacje, aby później mogły być otworzone przez osoby odwiedzające Twój fanpage na Instagramie. 

Jeśli posiadasz Facebooka i dostęp do Menedżera Reklam na Facebooku, to możesz w szybki i prosty sposób połączyć z nim IG. Dzięki temu będziesz mógł przenosić bezpośrednio ze swoich relacji użytkowników na FB za pomocą jednego kliknięcia. Na pewno takie połączenie ułatwia zarządzeniem tymi dwoma mediami społecznościowymi. 

Pamiętaj, aby być kreatywny. Nie bój się eksperymentować oraz czasami wprowadź humor do postu. Taka forma przyciąga zarówno starszych, jak i młodszych użytkowników social mediów. Co więcej, pamiętaj o regularności postów. Jeśli tego nie zrobisz, zainteresowanie Twoją marką spadnie. 

Firmowy blog z artykułami

Założenie bloga firmowego to doskonały pomysł, który naprawdę może przynieść ogromne korzyści. Jednak, aby jego prowadzenie przyniosło oczekiwane efekty, musisz pamiętać o kilku ważnych elementach. 

Jeśli chcesz pisać artykuły, to rozpocznij od odpowiednich słów kluczowych. Dzięki nim znajdziesz się wyżej w wyszukiwarce Google. Wybieraj frazy, które łączą się z tematami, o których piszesz. 

Zastanawiasz się, jak wybrać temat? Spójrz na swój asortyment i np. opisz jeden z produktów, który oferujesz. W przypadku EKO żywności mogą to być makarony ekologiczne lub soki. Wszystko zależy od tego, co posiadasz w swoim sklepie. 

Tworząc artykuł na bloga pamiętaj o nagłówkach oraz akapitach, aby ułatwić użytkownikowi czytanie. Co więcej, pogrub najważniejsze zdania. Pamiętaj także o ciekawych zdjęciach. Najlepiej swoich produktów, aby zachęcić potencjalnego klienta do odwiedzenia strony. 

A jak znajdzie drogę z artykułu do sklepu? Jest to bardzo proste, wystarczy podlinkować wybrany produkt. Dzięki temu po kliknięciu w link gość Twojego bloga zostanie automatycznie przeniesiony do witryny z wybranym asortymentem. 

Jest to skuteczna i przydatna forma promocji. Dlaczego? Ponieważ osoba odwiedzająca Twojego bloga dostaje przydatne porady i informacje. Co więcej, pokazujesz, że jesteś profesjonalistą w tej dziedzinie. 

Promocje, promocje i jeszcze raz promocje

Nic bardziej nie przyciąga niż promocje. Każdy lubi kupić produkty po niższej cenie. Dlatego i ty powinieneś pomyśleć o obniżeniu cen. Możesz je wyświetlić na stronie głównej. Oprócz przekreślonej ceny możesz także dodać do zdjęcia produktu naklejkę z napisem ‘promocja’. Wtedy oferta będzie bardziej widoczna. 

Oprócz promocji zadbaj także o to, aby nowości w sklepie były widoczne. W tym celu możesz pokazać je na stronie głównej, lub stworzyć kategorię o nazwie ‘nowości’, w których będziesz umieszczać cały nowy asortyment. 

Dodatkowo możesz wprowadzić także kody rabatowe oraz darmową dostawę np. od 100 zł. Takie działania to zawsze najlepsza okazja na pozyskanie nowych klientów i zatrzymanie fanów, którzy już wcześniej kupowali w Twoim sklepie lub obserwują Cię na mediach społecznościowych. 

Promocje - sklep online EKO
Produkty w kategorii promocja oznaczone naklejką. Źródło: Oficjalna strona z produktami ekologicznymi EkoChatka. 

A co powiesz na newsletter?

Newsletter można porównać do internetowej prasy. To biuletyn, który rozsyłany jest klientom za pomocą korespondencji mailowej. Powinny się w nim znaleźć nowości, promocje oraz proponowane produkty. W ten sposób budujesz relację i pozostajesz w kontakcie z klientem. 

Na swojej stronie zaprojektuj specjalne okno, w którym zaproponujesz klientowi zapisanie się do newslettera. Musisz stworzyć go w ciekawy i kreatywny sposób, który będzie zachęcał użytkowników do odwiedzenia witryny i zapoznania się z asortymentem, który przedstawiłeś w newsletterze.

Pamiętaj także o ciekawej grafice, która będzie nawiązywać do Twojego sklepu i dziedziny, którą się zajmujesz. W przypadku sklepu ekologicznego będzie to oczywiście kolor zielony. 

Aby wypromować swoją markę, trzeba poświęcić na to trochę czasu, ale efekty mogą być zaskakujące. Najważniejsze podczas tych działań to kreatywność oraz regularność. Dzięki temu fani z Tobą pozostaną, a ty będziesz mógł cieszyć się ciągłym ruchem, nie tylko na witrynie sklepu internetowego, ale także i social mediach. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *