książka o biznesie pomoże na starcie własnej działalności

Książka o biznesie na start. Fryderyk Karzełek i inni autorzy, po których warto sięgnąć

Kto z nas nie marzy, by zarabiać duże pieniądze i zarządzać własną, dobrze prosperującą firmą? Droga do realizacji takich pragnień prowadzi przez rozpoczęcie własnej działalności biznesowej.

Do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest jednak wiedza. Można szukać jej na kursach internetowych czy warsztatach. Lepszą podstawą będzie jednak jednak dobra książka o biznesie. Można w niej znaleźć sprawdzone recepty na rozpoczęcie działalności oraz porady pomocne w pierwszych miesiącach prowadzenia firmy. Trzeba tylko wybrać odpowiedniego autora. Podpowiadamy, czyje porady szczególnie warto wziąć sobie do serca.

Fryderyk Karzełek. “Codziennie budzę tysiące Polaków”

Do rozkręcenia własnego biznesu potrzebny jest dobry pomysł i odpowiednie nastawienie. Bez odpowiedniej mobilizacji nie dojdziemy do żadnych sukcesów. Wie o tym Fryderyk Karzełek. To przedsiębiorca, mówca i mentor, który specjalizuje się w szkoleniach biznesowych. Sam pisze o sobie, że “codziennie budzi tysiące Polaków”.

Jest bowiem założycielem Klubu 555, którego spotkania odbywają się codziennie o godz. 5.55. Fryderyk Karzełek przekonuje na nich, że warto zmieniać swoje nawyki i aktywnie działać.

Swoją wiedzę przekazuje także w licznych książkach, które idealnie nadają się na lekturę dla osób rozpoczynających przygodę z biznesem. Pierwsza warta polecenia pozycja nosi tytuł “Obudź się!”. Fryderyk Karzełek nawołuje w niej, by zacząć działać. Przekonuje, że bez walki nie spełnimy marzeń. Opowiada także o przydatnych biznesmenowi nawykach.

Inna jego książka o biznesie, po którą warto sięgnąć, to “Sprzedaż naturalna”. Uczy w niej umiejętności i korzystania z narzędzi, które przydają się do sprzedaży na każdym rynku. Z taką wiedzą zdecydowanie łatwiej rozpocząć działalność. Ta książka uczy, jak inspirować ludzi do zakupu konkretnych produktów.

Marcin Osman. “Energia do działania bierze się z działania”

Kolejnym autorem, który ma dla nas mnóstwo przydatnych rad na początek przygody z własnym biznesem, jest Marcin Osman. Jest on jednocześnie żywym przykładem tego, że jego porady działają w praktyce. To przedsiębiorca internetowy, który założył i rozwinął wydawnictwo OSMPower. Swoje rady przekazuje m.in. w mediach społecznościowych, ale najbardziej wartościowe spisał w książkach.

Idealnym tytułem na początek będzie “Jak zacząć”. To zbiór cennych wskazówek, które przydają się przy rozpoczynaniu każdego przedsięwzięcia. Najważniejszy nacisk Osman kładzie tu jednak na rozwój własnego biznesu. Jak przekonuje – czas rozwinąć skrzydła!

Innym ważny cytat z Osmana mówi, że “energia do działania bierze się z działania”. Szerzej rozwija to jego książka o biznesie “Biznes ci ucieka 2”. To pozycja, która pomoże radzić sobie w trudnych sytuacjach i podpowie, jak założyć własną firmę nawet bez dużych pieniędzy. Wielu uważa, że to również najlepsza książka o marketingu Osmana, bo i temu obszarowi poświęca sporo miejsca. 

Dan Lok. “Znajdź klucz do bogactwa”

Powyższy cytat to tytuł rozdziału jednej z najpoczytniejszych książek Dana Loka, czyli “Finansowej pewności”. Jej autor, mieszkający w Kanadzie biznesmen chińskiego pochodzenia, dziś sam ma taką pewność. Zyskał ją bardzo szybko, choć długo nie potrafił odnaleźć właściwej ścieżki. By znaleźć pieniądze na utrzymanie, podejmował się dorywczych prac, takich jak koszenie trawnika.

“Finansowa pewność” to książka o biznesie, która zawiera sprawdzone biznesowe strategie. To one kryją się za sukcesem Loka. Oprócz kluczy do bogactwa, autor pomoże rozkręcić firmę i poradzić sobie z problemami. Warto zwrócić też uwagę na jego drugą książkę – “F.U. Money, czyli stać mnie na to!”.

źródło pobrania zdjęcia głównego: Facebook wydawnictwa OSMPower

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *