Książki o samorozwoju - jakie warto przeczytać?

Książki o samorozwoju – 7 tytułów, które warto przeczytać w tym roku

Samorozwój pozwala na doskonalenie swoich umiejętności i cech charakteru. Pomaga również odkryć i wykorzystać potencjał, z którego czasami nie zdajemy sobie sprawy. Jeśli i Ty chcesz lepiej poznać siebie i postawić krok do przodu w swoim życiu, postaw na książki o samorozwoju. Może ten rok okaże się dla Ciebie przełomowy? Pomożesz samemu sobie, kiedy przeczytasz siedem polecanych przez nas książek o samorozwoju. Poznaj te tytuły!

1. Jay Samit, “Sztuka autoreformy”

Samorozwój może wymagać od Ciebie podjęcia radykalnych kroków, a nawet małej rewolucji. Do tego zachęca Jay Samit. Przekonuje, że jej wyrazem powinna być autoreforma. Dzięki niej zdefiniujesz swoje życiowe cele i określisz te obszary Twojego życia, które najbardziej wymagają poprawy.

Powinieneś zatem myśleć jak reformator. “Sztuka autoreformy” będzie dla Ciebie przewodnikiem, który wskaże Ci rozwiązania do zastosowania zarówno w pracy, jak i na co dzień. Samit pokaże Ci, że warto zabrać się do pracy nad sobą jak najszybciej. Więcej podobnych książek znajdziesz na https://www.osmpower.pl/jakie-ksiazki-warto-przeczytac-o-rozwoju-osobistym-top-10-ksiazek.

2. Kamila Kruk – “Kim jesteś? 125 zadań i wyzwań, by lepiej poznać siebie”

Jeśli potrzebujesz maksymalnie praktycznej książki o samorozwoju, sięgnij po lekturę napisaną przez Kamilę Kruk. Stanie się Twoim osobistym przewodnikiem w rozwoju osobistym. Tytułowe 125 zadań to ćwiczenia, które pomogą Ci lepiej poznać i zrozumieć siebie.

Ręczy za to sama autorka oraz trenerzy i konsultanci, którzy gościnnie zaproponowali własne zadania rozwojowe. A kiedy będziesz mieć gorszy dzień, ćwiczenia z tej książki pomogą Ci po prostu kreatywnie i ciekawie spędzić czas.

3. Stephen R. Covey – “Najpierw rzeczy najważniejsze”

To książka, która może stać się dla Ciebie życiowym kompasem. Zgodnie z tytułem wskaże Ci bowiem rzeczy, które powinny być dla Ciebie najważniejsze. Te, którymi naprawdę warto się zajmować. “Niektórzy ludzie (…) czują się tak winni z powodu tego, czego nie robią, że nie potrafią się cieszyć tym, co robią” – zauważa Stephen R. Covey.

Jego książka pomoże temu zaradzić. Dzięki niej wyznaczysz sobie życiowe priorytety. Przestaniesz być też uzależniony od kalendarza i zegara – nauczysz się nowoczesnego zarządzania czasem.

4. Hal Elrod – “Fenomen poranka. Jak zmienić swoje życie”

Książki o samorozwoju często przekonują, że duże zmiany w naszym życiu zaczynają się od tych niewielkich. Na przykład innego traktowania poranków. Tak uważa Hal Elrod, który nauczy Cię, jak zmienić sposób wstawania tak, by wspiąć się na wyżyny swoich możliwości w wielu aspektach życia.

Wystarczy, że skorzystasz z jego 30-dniowego programu Miracle Morning. To droga do łatwiejszego pokonywania życiowych przeszkód, zwiększenia efektywności w pracy oraz lepszej kondycji fizycznej. Teraz i Ty możesz wykorzystać tę szansę. “Fenomen poranka” sprawi, że Twoje kłopoty z porannym wstawaniem szybko odejdą w niepamięć.

5. Dale Carnegie – “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”

Ten klasyczny podręcznik często uważa się za przykład książki o marketingu. To prawda, ale to, co pisze Dale Carnegie, można potraktować również jako szereg wskazówek na drodze samorozwoju. Zwłaszcza wtedy, gdy rozwój oznacza dla Ciebie nawiązywanie lepszych relacji z innymi ludźmi.

Ta książka to proste rady, które możesz zastosować już dziś. Zostań człowiekiem nietuzinkowym i popularnym, z gronem oddanych przyjaciół. To naprawdę możliwe!

6. John C. Maxwell – “Świadome życie”

Dzięki tej książce Twoje życie nabierze znaczenia. John C. Maxwell przekonuje, że potrzeba do tego życia świadomego. I napisał książkę, w której przekazał najważniejsze składniki takiego stanu. To między innymi uwaga, upraszczanie skomplikowanych spraw czy nawyki codziennych, niewielkich przyjemności.

“Świadome życie” to lektura-drogowskaz: wskaże Ci zmiany, po których Twoje życie stanie się pełniejsze. Będziesz świadomy swoich wyborów, przestaniesz więc decydować się na sprawy, które nie mają dla Ciebie większego znaczenia.

7. Gabrielle Bernstein – “Moc przyciągania”

Książki o samorozwoju nie zawsze podchodzą do tego problemu od klasycznej strony. Gabrielle Bernstein stawia na przykład na połączenie życia duchowego z codziennymi doświadczeniami. Sama podniosła się z depresji dzięki medytacji i energii czerpanej z wszechświata.

“Moc przyciągania” ma Ci pokazać, gdzie znajduje się Twoja prawdziwa moc. Bernstein przekonuje, że uwolni Cię od przeszłości i pokaże, jak poradzić sobie ze strachem o przyszłość. Może to podejście sprawdzi się u Ciebie i pozwoli Ci się naprawdę rozwinąć?

Podsumowanie: jakie książki o samorozwoju warto przeczytać?

Lektura książek o samorozwoju może Ci pomóc w wielu obszarach życia. “Świadome życie” i “Najpierw rzeczy najważniejsze” uszeregują Twoje priorytety. “Sztuka autoreformy” nauczy nowego sposobu myślenia, “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” pozwoli na zmianę w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi.

“Fenomen poranka” wprowadzi do Twojego życia nową rutynę, poradnik Kamili Kruk przygotuje Ci zaś praktyczne zadania na co dzień. A jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, wypróbuj “Moc przyciągania” i dowiedz się więcej o energii wszechświata. 

To książki o samorozwoju, które warto przeczytać. Być może dzięki nim zdecydujesz się na znaczące zmiany w Twoim życiu. Z ich pomocą zamienisz się na lepsze i zyskasz mocy do działania. Kto wie, może nawet zaczniesz myśleć np. o założeniu swojego własnego biznesu? Wtedy z pewnością pomoże Ci dodatkowo artykuł https://radiolodz.pl/jak-znalezc-pomysl-na-biznes,195608/. Postaw więc na samorozwój, czytaj i działaj!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *