PrestaShop - jak założyć sklep

Jak założyć sklep internetowy na PrestaShop?

Zakupy w Internecie stały się niezwykle popularne. Dlatego też wielu przedsiębiorców przenosi swoje interesy właśnie do sieci. Szczególnie przez pandemię koronawirusa, sprzedaż rozwinęła się w Internecie. Dlatego dla wielu osób ważne jest, aby stworzyć swój własny sklep internetowy. W tym artykule dowiesz się, jak go założyć dzięki oprogramowaniu PrestaShop. 

PrestaShop – co to takiego?

Zanim przejdziemy do konkretów, warto zapoznać się z tym, czym tak naprawdę jest PrestaShop. Jest to platforma, która umożliwia prowadzenie własnego sklepu internetowego. Jest ona niezwykle popularna wśród polskich przedsiębiorców. Wszystko za sprawą prostego w obsłudze oprogramowania, z którym poradzi sobie nawet amator. 

Oczywiście ta platforma do sklepu internetowego jest wykorzystywana również w innych krajach. Cieszy się popularnością na całym świecie. Najważniejszym jednak czynnikiem jest to, że oprogramowanie jest darmowe. 

PrestaShop zadba nie tylko o wykonanie Twojego sklepu internetowego, ale także będzie miało oko na jej rozwój oraz na wsparcie techniczne. Dzięki temu zwiększysz swoją sprzedaż, a co za tym idzie także przychody. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę https://jash.pl i zapoznaj się z usługami, jakie oferuje ta platforma. 

Jak założyć sklep internetowy na PrestaShop?

Sklep internetowy brzmi poważnie. Szczególnie dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z jego tworzeniem. Dlatego dla początkujących, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie, może być to trudne. Jednak nie ma się czego obawiać, ponieważ PrestaShop ma prosty system. Dzięki niemu będziesz mógł w szybki i prosty sposób stworzyć swoją wymarzoną stronę internetową, na której będziesz sprzedawał swoje produkty i oferował usługi. Jak założyć taki sklep? Oto kilka prostych kroków: 

  1. Zacznij od pobrania oprogramowania PrestaShop – dzięki temu będziesz mógł zacząć swoją przygodę ze sklepem internetowym. Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, instalacja jest darmowa, więc nie musisz martwić się o koszta. 
  2. Wybierz nazwę dla swojego wirtualnego sklepu – jeśli już pobrałeś oprogramowanie PrestaShop, to czas na nazwę sklepu. Powinna być oryginalna, ponieważ dzięki temu możesz przyciągnąć potencjalnych klientów. Co więcej, powinna być związana z Twoją branżą, aby osoba kupująca wiedziała, co oferujesz.
  3. Znajdź hosta i nazwę domeny dla sklepu – nazwa domeny jest niezwykle ważna. To ją użytkownik będzie wpisywał do wyszukiwarki, aby Cię znaleźć. Dlatego musisz pamiętać, aby była prosta. Nie wprowadzaj znaków interpunkcyjnych, liczb lub polskich znaków. Takie elementy sprawiają, że osoba często nie może znaleźć strony internetowej, ponieważ źle wpisuje nazwę. Najczęściej domeną jest nazwa sklepu. 
  4. Stworzyć swój katalog produktów – jest to kolejny bardzo istotny krok. Dzięki temu klient będziesz wiedział dokładnie, jakie produkty masz do zaoferowania. W tym przypadku pamiętaj, aby dodać na stronę zdjęcia oraz opisy produktów. Klient na pewno doceni to, że może dowiedzieć się więcej o rzeczy, którą oferujesz. 
  5. Personalizuj swój sklep internetowy – motywy i moduły – za ich sprawą, możesz stworzyć niepowtarzalny wygląd swojego sklepu. Pamiętaj, aby był łatwy w przeglądaniu, a przede wszystkim funkcjonalny. Pomyśl, jak klient i dostosuj witrynę. Na PrestaShop znajdziesz wiele motywów i modułów, które ułatwią i usprawnią działanie Twojej strony. 
  6. Skonfiguruj metody płatności – dzięki temu Twoi klienci będą mogli w prosty sposób zapłacić za zamówienia online, a ty dostaniesz pieniądze za swoje konto. 
  7. Wybierz firmy kurierskie – ten krok pozwoli na dostawę Twoich produktów prosto w ręce klientów. Wybierz najlepszą dla siebie opcje. 

TO JUŻ WSZYSTKO! Tylko 7 kroków potrzeba, aby stworzyć swój własny sklep internetowy. Jak sam widzisz, nie jest to skomplikowany proces. Idealny dla osób początkujących, którzy nie chcą zagłębiać się w trudne programowanie. W przypadku jakichkolwiek trudności zawsze możesz skonsultować się z PrestaShop. Na pewno otrzymasz od nich pomoc.

Dlaczego warto wybrać PrestaShop?

Pierwszym argumentem jest to, że oprogramowanie jest darmowe. Co więcej, ciągle się rozwija i wprowadza nowe udogodnienia i możliwości dla swoich użytkowników. 

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możesz stworzyć idealny sklep internetowy, który przyniesie Ci zysk oraz zapewni nowych klientów. Posiada także prosty panel administracyjny, dzięki któremu z łatwością będziesz mógł nawigować stroną.

Z tego oprogramowania możesz korzystać niezależnie od tego, jaką branżą się zajmujesz. Masz do dyspozycji także wiele funkcji, które usprawnią pracę sklepu. Co jeszcze ważne w dzisiejszych czasach, to dostosowanie strony do urządzeń mobilnych. 

Jak sam widzisz, założenie sklepu internetowego na PrestaShop nie jest trudne. Wystarczy, że posiadasz biznes oraz chęć do wprowadzenia go do Internetu. Skorzystaj z usług tego oprogramowania już dziś i stwórz doskonałą witrynę, która przyniesie zyski i otworzy Cię na nowe możliwości. Postaw swoje pierwsze kroki, jaki przedsiębiorca internetowy z PrestaShop.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *