książki o inwestowaniu dla początkujących

Książki o inwestowaniu dla początkujących. Od jakich zacząć?

Ku inwestycjom zwraca się coraz więcej Polaków. Gdy wzrost cen nie pozwala nam nawet na moment zapomnieć o inflacji, inwestowanie jest nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy, ale także ratunkiem dla oszczędności. Akcje, obligacje, kryptowaluty, metale szlachetne, nieruchomości… Możliwości jest dużo, ale zanim przeznaczysz na coś pieniądze, powinieneś zdobyć odpowiednią wiedzę. Zapewnią ją książki o inwestowaniu dla początkujących. Poznaj listę tych, po które warto sięgnąć w pierwszej kolejności!

“Jak zacząć” – Marcin Osman

Inwestycje to ryzyko – musisz zdawać sobie z tego sprawę. Gorzej, kiedy ta świadomość Cię paraliżuje. W takich sytuacjach lekiem na całe zło okaże się książka Marcina Osmana.

Dzięki tej lekturze ruszysz z miejsca i w końcu rozwiniesz skrzydła. “Jak zacząć” to zestaw sprawdzonych sposobów, które pomagają nie tylko w podjęciu decyzji, ale i przystąpieniu do jej realizacji.

Osman prezentuje 34 strategie, które zmobilizują Cię do działania. Dzięki temu łatwiej będzie Ci rozpocząć inwestycję. Przy okazji dowiesz się sporo o różnych instrumentach finansowych czy sposobach na zdobywanie dochodu pasywnego.

“Niewzruszony” – Tony Robbins

To książka, która pokazuje, jakimi prawami i zasadami kierują się najlepsi inwestorzy na świecie. Tony Robbins zapewnia, że z jego poradami będziesz lepiej zarządzać swoimi funduszami. Dzięki nim podejmiesz właściwe decyzje na temat tego, gdzie i jak inwestować.

Przy tym wszystkim dowiesz się, jak pozostać tytułowym niewzruszonym nawet wtedy, kiedy rzeczywistość na rynkach finansowych dynamicznie się zmienia. Z Robbinsem stworzysz plan działania, który poprowadzi Cię do większych pieniędzy. Więcej informacji o tej i podobnych książkach czeka na Ciebie na https://www.osmpower.pl/najlepsze-ksiazki-o-inwestowaniu-8-propozycji.

“Zostań deweloperem” – Paweł Górski, Michał Rosiak

Czy warto sięgać po książki o inwestowaniu dla początkujących, kiedy dysponujesz dużymi pieniędzmi? Zdecydowanie tak! Atrakcyjną opcją mogą bowiem wówczas stać się dla Ciebie inwestycje w nieruchomości. To właśnie na ten rynek wprowadzi Cię książka “Zostań deweloperem”.

Górski i Rosiak przedstawią Ci cały obraz profesjonalnej deweloperki i opiszą wszystkie etapy inwestycji. Dowiesz się, jak wyglądają procedury wyboru działki, ale i jak należy zakończyć projekt. Branża nieruchomości to możliwość inwestycji, która daje szansę na naprawdę pokaźne zyski. Z tą książką poznasz ją bliżej.

“Pieniądze albo życie. 9 kroków do finansowej niezależności” – Vicki Robin, Joe Dominguez

Celem inwestowania może być osiągnięcie finansowej niezależności. Właśnie w ten sposób ujmuje to książka Vicki Robin i Joe Domingueza, która dziś jest już klasykiem. To podręcznik, który poprowadzi Cię po drodze zyskania kontroli nad własnymi pieniędzmi.

Wśród tytułowych dziewięciu kroków ten związany z inwestycjami jest bowiem bardzo ważny. Z tej książki dowiesz się, jak inwestować oszczędności i zapewnić sobie regularne dochody. To świetny tytuł na początek również dlatego, że pokaże Ci, jak w mądry sposób szukać oszczędności i zgromadzić pieniądze na inwestycje.

Podsumowanie: jakie książki o inwestowaniu dla początkujących warto przeczytać już na starcie?

Książki o inwestowaniu dla początkujących powinny być oparte na praktycznych poradach. Na starcie potrzebujesz sprawdzonych strategii i wskazówek. Tytuły, które dla Ciebie wybraliśmy, wskazują drogę do udanych inwestycji. Z nimi zachowasz spokój na rynku finansowym lub poznasz rynek deweloperski. A przy okazji znajdziesz motywację do inwestowania.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Instagram OSMPower

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *