Dobry pomysł na kobiecy biznes

Pomysł na kobiecy biznes w domu – 10 opcji na sukces

Niezależność finansowa, bycie swoją własną szefową, nieograniczona możliwość rozwoju i wcielania w życie własnych idei — tego pragnie wiele współczesnych kobiet. Należysz do nich? Chcesz wystartować z własną firmą z domowego biura, ale nie masz sprecyzowanej koncepcji? Poznaj pomysły na kobiecy biznes w domu — przed Tobą aż 10 opcji na własną działalność, która poprowadzi Cię do sukcesu.

1 – sprzedaż biżuterii hand-made i nie tylko

Trudno o bardziej kobiecą branżę, niż jubilerstwo — wykorzystaj swoją wiedzę i damski zmysł estetyczny do osiągnięcia biznesowego sukcesu.

Możliwości są dwie — rękodzieło lub sprzedaż od zewnętrznego producenta

Jeżeli masz jakiekolwiek doświadczenia z tworzeniem biżuterii (lub chcesz ich nabyć — nigdy nie jest za późno na naukę), czas przygotować stanowisko rękodzielnika i sprawdzić, jakie półfabrykaty oferuje dobrze zaopatrzona hurtownia biżuterii. Inna możliwość to wejście we współpracę z rękodzielnikiem, producentem lub hurtownią jubilerską — Ty zajmiesz się formalną stroną biznesu i marketingiem, a współpracownik dostarczy towar. 

Biżuteria hand-made, zwłaszcza personalizowana, cieszy się niesłabnącą popularnością. Gdy będziesz mieć dobry produkt i podeprzesz go równie dobrym marketingiem, sukces jest gwarantowany. Także dobrze skomponowany asortyment biżuterii, innej niż robiona ręcznie, przyciągnie rzesze klientek.

2 – pomysł na domowy biznes kobiecy — pieczenie ciast

Kolejny pomysł na kobiecy biznes w domu zakłada więcej bezpośredniego kontaktu z klientami. Lubisz piec ciasta, ładnie je ozdabiać, a bliscy wychwalają Twoje wypieki pod niebiosa za walory smakowe? Nawet w małej miejscowości znajdą się kupcy na cukiernicze przysmaki. Dobre wypieki schodzą jak… ciepłe bułeczki!

3 – wirtualna asystentka

Wirtualna asystentka to zdalna prawa ręka zabieganych osób. Zajmuje się tym, czym stacjonarna asystentka umawianiem spotkań biznesowych, kontaktem z klientami pracodawcy, organizacją jego grafiku, a nawet prywatnych spraw. Jesteś zorganizowana, sumienna i sprawnie posługujesz się komputerem? Więc masz predyspozycje do tego zawodu.

4 – pomoc w organizacji wyjazdów

W dzisiejszych czasach organizacją wyjazdów zajmują się nie tylko biura podróży. O ile bardzo dobrze posługujesz się przynajmniej językiem angielskim, możesz odpłatnie tworzyć plany wypoczynkowe dla prywatnych osób. Najlepiej, gdy sama podróżujesz i dobrze wiesz, co w praktyce czeka na turystów. 

Planowanie cudzego czasu w obcym kraju to ogromna odpowiedzialność wymagająca wiedzy — zanim ogłosisz się w internecie jako pomocnik, przerób podręczniki dla organizatorów turystyki.

5 – pomysł na kobiecy biznes kosmetyczny

Interesujesz się makijażem lub stylizacją paznokci? Zapisz się na kurs wizażu bądź manicure hybrydowego, a najlepiej jedno i drugie. Nawet w najmniejszych miejscowościach dobrej specjalistce od urody nie zabraknie rąk (i twarzy) do pracy. 

Przy zachowaniu najwyższych standardów higieny oraz dobrej organizacji, klientki możesz przyjmować w domu — osobny gabinet nie jest potrzebny. Zanim dojdziesz do wprawy, nastaw się na przynajmniej kilka tygodni świadczenia nieodpłatnych usług, by złożyć imponujące portfolio. Później jednak będzie już tylko lepiej — uroda to pewny i bardzo dochodowy biznes!

6 – opiekunka zwierząt

Wymarzony pomysł na domowy biznes kobiecy dla każdej miłośniczki psów, kotów, świnek morskich, rybek i innych milusińskich. Jeżeli masz na to warunki mieszkaniowe, możesz za pieniądze opiekować się zwierzakami podczas wyjazdów ich właścicieli. Popyt będzie tym większy, im bliżej masz do miasta pełnego wielkich korporacji — biznesmeni ciągle podróżują. 

7 – grafika komputerowa

Ten, kto ma artystyczne usposobienie, zmysł estetyczny i gotowość do nauki, powinien zainteresować się karierą grafika komputerowego. W Sieci są dostępne liczne kursy, ale nie oszukujmy się — najważniejsza jest pasja do tworzenia wizualnych dzieł. Nie zwlekaj z rozwojem swoich umiejętności, bo mogą stać się Twoją żyłą złota. 

Pamiętaj, że bycie grafikiem to nie tylko tworzenie. To również znajomość psychologii, nowoczesnych programów komputerowych, trendów, prawa i liczne testy charakteru. Trzeba być gotowym na krytykę oraz liczne starcia z konkurencją… ale tak jest w każdym biznesie!

8 – pomysł na kobiecy biznes w domu – zajęcia dla dzieci

Czy w Twojej okolicy jest przedszkole? A żłobek? Czy jest w nich tyle miejscu, by wystarczyło dla wszystkich dzieci w okolicy? Jeśli na przynajmniej jedno z tych pytań odpowiedziałaś NIE, a jesteś odpowiedzialna i kochasz dzieci, wiesz, co robić. 

Bądź bardziej konkurencyjna od zwykłych niań. Wielu rodziców chętnie skorzysta z Twoich usług kiedy zorganizujesz domowe przedszkole u siebie, ale zakres usług nie będzie się ograniczał tylko do opieki. Możesz na przykład prowadzić zajęcia z malowania dla kilkulatków, kursy gotowania czy uczyć maluchy angielskiego przez zabawę. Wszystko zależy od Twoich umiejętności. 

9 – pisanie wniosków

Jeżeli chcesz przejść na swoje po pracy na administracyjnym stanowisku, a biurokracja i prawna terminologia to Twój żywioł, możesz za pieniądze pisać wnioski o dotacje unijne.

Wiele osób niezaznajomionych z urzędowymi kwestiami skorzysta ze zdalnych usług kogoś, kto się na tym zna i przede wszystkim zrobi to poprawnie. Nie jest tajemnicą, jak istotna w oficjalnym piśmie jest każda kropka. Lepiej nie ryzykować pomyłki i por protu komuś to zlecić — w tym przypadku Tobie.

10 – doradztwo z Twojej dziedziny

Księgowość, prawo, aranżacje wnętrz, polonistyka, ogrodnictwo — cokolwiek potrafisz, możesz spieniężyć swoją wiedzę w formie odpłatnych porad. Oczywiście najlepiej, jeśli w danej dziedzinie posiadasz formalne wykształcenie, którym będziesz mogła się pochwalić na portalu ogłoszeniowym. 

Zastanów się, w czym jesteś najlepsza i przekuj to w rozbudowany pomysł na kobiecy biznes. Z domu możesz świadczyć porady na cały kraj (a nawet na cały świat). 


Nie zwlekaj — przemyśl swoje mocne strony, przeanalizuj życiowe doświadczenia i zainteresowania. Weź pod uwagę możliwość nawiązania współpracy z kimś bliskim oraz podnieś swoje kwalifikacje w interesującej Cię dziedzinie. Pamiętaj — sukces nie wpada w ręce sam. Trzeba po niego sięgnąć. Każdy pomysł na kobiecy biznes ma szansę się udać, o ile włożysz w niego zaangażowanie i realne kompetencje.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *