sklep z kurtkami firmowymi powinien maksymalnie ułatwiać wyszukiwanie produktów

Sklep z kurtkami firmowymi online – co powinno się w nim znaleźć?

Chcesz odnosić sukcesy w sprzedaży internetowej kurtek firmowych? Musisz zadbać o to, co i jak prezentuje Twój sklep internetowy. To, czy jego użytkownik zostanie Twoim klientem, zależy nie tylko od ceny i jakości towarów. Wpływają na to również wrażenia ze strony głównej, funkcjonalności sklepu czy łatwość nawigacji. Sprawdź więc, jakie elementy strony internetowej sprawią, że Twój internetowy sklep z kurtkami firmowymi będzie mieć większe szanse na sukces!

Sklep z kurtkami firmowymi – design strony głównej

Wygląd strony głównej sklepu może zachęcić do zakupu, ale także stać się skutecznym “straszakiem” na potencjalnych klientów. Zależy to w dużej mierze od szaty graficznej i przejrzystości strony.

Choć sklep z kurtkami firmowymi oferuje nieco inne produkty niż klasyczna witryna z odzieżą, jego estetyka również jest istotna. Poszczególne elementy sklepu muszą być dopasowane kolorystycznie. Zwróć uwagę, by na stronie głównej pojawiły się duże i ładne zdjęcia bądź wizualizacje kurtek – na modelach, a nie w formie zdjęć produktowych.

Przy tworzeniu sklepu można skorzystać z jednego z szablonów, jakimi dysponują twórcy oprogramowania dla takich stron. Najbardziej będzie się jednak wyróżniać dedykowana szata graficzna.

Trzeba też zadbać, by strona główna była przejrzysta i ułatwiała nawigację. Nie warto nadmiernie kombinować i usuwać menu sprzed oczu klienta. Najlepiej, by znajdowało się u góry strony i miało jasny podział, a do tego prowadziło do najważniejszych kategorii i funkcjonalności. W tym przypadku najlepsza będzie klasyka.

Łatwe wyszukiwanie produktów

Dziś w internecie liczy się szybkość. Użytkownik Twojego sklepu musi więc być w stanie znaleźć kurtkę bez zbędnych ceregieli. Zadbaj o wyraźny panel z produktami w menu, najlepiej od razu z rozwijanymi kategoriami kurtek.

Umieść też w widocznym miejscu okienko do wyszukiwania, w którym będzie można od razu wpisać nazwę czy rodzaj kurtki. Zazwyczaj oznacza się to okno ikoną lupy – tak jest na przykład w sklepie https://sklep-logos.pl/kurtki-firmowe.

opcja sortowania i filtrowania kurtek
Opcja filtrowania produktów, źródło zdjęcia: oficjalna strona sklep-logos.pl

Sortowanie i filtrowanie

Kiedy użytkownik trafi już do poszukiwanej kategorii, także będzie liczyć na ułatwienia. W widocznym miejscu, najlepiej z boku, obok listy produktów, umieść panel, który umożliwia filtrowanie kurtek. To jeszcze przyspieszy wyszukiwanie – zwłaszcza jeśli masz dużo produktów.

Oprócz tego zadbaj o opcję sortowania kurtek – według ceny lub nazwy. Intuicyjnie taki przycisk powinien znaleźć się nad ich listą.

Wybór metody znakowania

Sklep z kurtkami firmowymi musi posiadać opcję wyboru metody znakowania. To właśnie nadruki czy hafty wyróżniają te ubrania od zwykłych kurtek. W związku z tym trzeba wyraźnie wskazać, jakie metody znakowania oferuje Twój sklep. Cenę haftu komputerowego, sitodruku czy termotransferu zwykle ustala się indywidualnie. Dobrze jednak, by po zaznaczeniu wybranej metody na ekranie wyświetliły się chociaż widełki potencjalnych kosztów.

Przykłady realizacji

To kolejna ważna część sklepu z ubraniami firmowymi. Potencjalny klient powinien zobaczyć, jak prezentują się kurtki znakowane przez przedsiębiorstwo, któremu chce zaufać. Jedną sprawą jest opcja wizualizacji swojego zamówienia, drugą zdjęcia kurtek, które sklep już znakował. Najlepiej w tym miejscu pokazać przykłady ubrań ozdobionych wszystkimi dostępnymi na stronie metodami.

sklep z kurtkami firmowymi online
Przykłady realizacji kurtek firmowych, źródło zdjęcia: oficjalna strona sklep-logos.pl

Media społecznościowe

Odnośniki do mediów społecznościowych to swego rodzaju dowód społeczny dla sklepu. Zwłaszcza jeśli ma w nich sporo fanów, na przykład choć kilka tysięcy na Facebooku. Profile w mediach społecznościowych podnoszą wiarygodność każdej firmy. Trzeba tylko pamiętać, by na kontach na Facebooku czy Instagramie regularnie umieszczać nowe posty! Jeśli ostatni będzie sprzed dwóch lat czy pięciu miesięcy, zaufania do marki nie zbuduje.

Podsumowanie: czym powinien się charakteryzować internetowy sklep z kurtkami firmowymi?

Sklep z kurtkami firmowymi online musi mieć przejrzystą i estetyczną stronę główną. Szata graficzna powinna być dopasowana kolorystycznie, a wyszukiwanie produktów szybkie i proste. Już na stronach poszczególnych kategorii warto zadbać o możliwość sortowania i filtrowania kurtek. Ważne będą wyceny wybranych metod znakowania oraz przykłady realizacji. Nie zapomnij też o odsyłaczach do mediów społecznościowych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *